Odkryj Warmię i Mazury w towarzystwie pasjonatów i doświadczonych przewodników
Podążaj za naturą – wycieczki rowerowe, piesze i kajakowe na Warmii i Mazurach

Cześć, tu Krzysztof i Justyna, jesteśmy przewodnikami turystycznymi, którzy od lat oddają się fascynującemu zadaniu odkrywania i dzielenia się pięknem tego malowniczego regionu.

Nasza przygoda z przewodnictwem rozpoczęła się dawno temu, gdy zakochaliśmy się w tutejszych jeziorach, lasach i kulturze. Teraz z dumą możemy zaprosić Ciebie na wyjątkową podróż przez te magiczne tereny. Nasza misja to nie tylko oprowadzanie po popularnych miejscach, ale także ukazywanie tajemniczych zakątków, które czekają na odkrycie.

Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, przyrody czy lokalnej kuchni, dostosujemy nasze wycieczki do Twoich zainteresowań. Czy to piesza wyprawa, wycieczka rowerowa, spływ kajakowy czy wygodna podróż autokarem, zapewniam pełne zaangażowanie, ciekawostki i niezapomniane chwile.

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain

Licencjonowani przewodnicy
po Warmii i Mazurach

Nasza pasja do odkrywania i dzielenia się wiedzą pozwala nam ukazywać to malownicze i bogate w historię miejsce w niepowtarzalny sposób. Daj nam szansę towarzyszenia Ci w wyjątkowych przygodach i pozostaw nam zaszczyt oprowadzenia Cię przez Warmię i Mazury.

Nasza misja

Nasza misja to przekazywanie pasji i fascynacji, prowadząc Cię przez Warmię i Mazury w sposób, który pozwoli Ci odkryć głębsze piękno, historię i kulturę tego urokliwego regionu.

Wybierając nas, wybierasz doświadczenie pełne pasji, wiedzy i dedykacji, które umożliwi Ci poznanie Warmii i Mazur na zupełnie nowy sposób.

  • Ekspertyza lokalna
  • Spersonalizowane wycieczki
  • Wszechstronność oferty
  • Niezapomniane chwile

Podczas naszych wycieczek nie tylko zobaczysz urokliwe zamki, zabytkowe kościoły i zachwycające krajobrazy, ale także poznasz ludzi, ich historie i codzienne życie. Jako lokalni mieszkańcy, jesteśmy dumni mogąc dzielić się wiedzą z pierwszej ręki i wprowadzać Cię w serce tego fascynującego miejsca.

Zapraszamy Cię do wspólnego odkrywania piękna Warmii i Mazur. Skontaktuj się z nami i zacznij planować swoją niezapomnianą przygodę.

CIEKAWOSTKA – Mazury a Warmia:

Mieszkańcy Mazur, w odróżnieniu od sąsiedniej Warmii, w okresie przed II Wojną Światową, byli w większości protestantami (luteranie, inaczej członkowie kościoła ewangelicko-augsburskiego). Wraz z reformacją narodziła się odrębność krainy – wiara stała się głównym wyznacznikiem ludności zamieszkującej Prusy.

Katolicka Warmia do 1772 wchodziła w skład Polski, pozostała część kraju przeszła na protestantyzm. Mazury, w przeciwieństwie do Warmii nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej ani pod względem kościelnym ani świeckim, dlatego nie da się ustalić ścisłych granic dla Mazur.

Mazurzy byli to Prusacy wyznania protestanckiego mówiący po polsku lub mazursku. Pod naciskiem asymilacji najpierw byli germanizowani, po 1945 roku polonizowani, a w okresie powojennym wyjechali do Niemiec. Dziś w regionie żyje około 5.000 Mazurów i jako grupa etniczna wkrótce przestaną istnieć.

We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy w reklamie mówi się o Mazurach.

Współczesny podział administracyjny województwa warmińsko-mazurskiego obejmuje także Elbląg, który jednak nigdy ani do Warmii ani do Mazur nie należał.

Podział Prus Wschodnich w 1945 r. ułatwił określenie granic Mazur. Mazury to dzisiaj polska część dawnych Prus Wschodnich bez Warmii, Prus Górnych, Powiśla i Żuław.